Informacje

1. Na jakim terenie pracujesz?

Pracuje głównie na terenie dolnośląskim, ale dalsze wyjazdy nie stanowią problemu.


2. Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Oczywiście. Posiadam wydane przez Kurię legitymacje umożliwiające fotografowanie w obiektach sakralnych.


3. W jakich godzinach pracujesz w dniu ślubu?

Fotografowanie zaczynam na przygotowaniach. Zazwyczaj jest to około godzina przed założeniem sukni ślubnej przez pannę młodą. W tym czasie mogę sfotografować różne detale, takie jak zaproszenia ślubne, obrączki, suknia ślubna, etc. Następnie uwieczniam na zdjęciach końcówkę makijażu i ubieranie sukni ślubnej czy wiązanie krawata u Pana młodego. Maksymalnie jestem z Wami do godziny 00:30.


 4. Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?

Plener ślubny możemy wykonać w dniu ślubu i przeznaczam na to około 30min. Sesję plenerową możemy również wykonać w inny dzień, wtedy można zrealizować każdy Wasz pomysł. Czas takiej sesji jest zależny od pomysłu oraz miejsca wykonania. Zazwyczaj taka sesja trwa około 2h. Praca wtedy jest spokojniejsza niż w dniu ślubu, bez stresu, że goście się pogniewają 🙂


5. Dlaczego warto się zdecydować na sesję narzeczeńską?

Taka sesja ma wiele zalet. Jeśli nie mieliście jeszcze żadnego doświadczenia przed obiektywem, czujecie się niepewnie lub uważacie, że pozowanie przed obiektywem jest stresujące, to Sesja narzeczeńska jest idealnym momentem, by się przełamać.


6. Ile trwa przygotowanie zdjęć?

Całość materiału jest gotowa w około trzy tygodnie od daty Waszego ślubu / sesji narzeczeńskiej (wyselekcjonowane zdjęcia po obróbce). W ciągu następnych dwóch tygodni projektuje Wasz album ślubny. Wydruk albumu fotograficznego trwa około tygodnia, dlatego po sześciu tygodniach od ślubu wysyłam Wam gotowy album.


7. Kto wybiera zdjęcia do fotoksiążki?

Zdjęcia do fotoksiążki wybieram ja. Najlepiej wiem, jak ułożyć historię z Waszego dnia tak, aby cały materiał wyglądał ciekawie.

Zamawiając mnie jako fotografa masz pewność, że zajmę się wszystkim. Fotografuje z myślą o albumie i wiem, z jakich zdjęć powinna składać się Wasza historia, by przedstawić ją w ciekawy sposób. Oczywiście, jeśli bardzo się spodobają inne zdjęcia wcześniej przez mnie przekazane, będzie również możliwość ich umieszczenia w albumie.


8. Zdecydowaliśmy się na wybór cię na fotografa naszego ślubu co dalej?

Bardzo się cieszę, że będę mógł uczestniczyć w Waszej uroczystości i uchwycić Waszą historie. Po podjęciu przez Was tej decyzji podpisujemy umowę i pobieram zadatek w wysokości 30% umówionej kwoty. Druga rata naszego rozliczenia jest pobierana do dnia wesela. Wszelkie dane dotyczące płatności, takie jak numer konta i szczegółowe kwoty są podane w umowie. Po każdej płatności dostajecie ode mnie potwierdzenie, że wpłata została zaksięgowana przez mój bank.

Na kilka tygodni przed ślubem kontaktuje się z Wami, by dowiedzieć się jak będzie wyglądał plan Waszego dnia. Zależy mi, by jak najefektywniej wykorzystać czas w dniu Waszego wesela, tak byście otrzymali jak najwięcej interesujących zdjęć.


9. Umowa

Po podjęciu przez Was decyzji proszę o podanie  danych potrzebnych do skonstruowania umowy, którą następnie wysyłam do Was pocztą lub przez e-mail. Jeden egzemplarz umowy zostaje u Was, drugi odsyłacie na mój adres. Po podpisaniu dokumentów proszę o wpłatę zadatku wysokości 30% ceny. Druga rata ma określony w umowie termin – do dnia wesela włącznie.

Moje usługi w dniu ślubu to około 10 godzin fotografowania w dniu ślubu, autorską obróbkę i selekcję zdjęć, projekt oraz wykonanie albumu ślubnego. Cena fotoreportażu ślubnego zawiera w sobie album 28×28 cm składający się z 30 stron. Dla Par, które chcą mieć większą liczbę zdjęć w albumie przygotowaliśmy coś specjalnego. Album 30×30 cm o podwójnej grubości naszej podstawowej wersji. 60 stron w rewelacyjnej skórzanej okładce sprawi, że nawet najbardziej wymagający poczują się usatysfakcjonowani. Po szczegóły związane z powiększaniem albumów prosimy o kontakt.

Jestem do Waszej dyspozycji, jeśli chodzi o pomoc kwestiach ustalania harmonogramu dnia wesela i masy innych rzeczy, w których możecie polegać na moim doświadczeniu w dziedzinie ślubów.


10. Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Nigdy nie obiecuje konkretnej liczby fotografii, które po korekcie trafią do Waszego albumu ślubnego. To zależne jest od wielkości wesela i ilości gości. Stanowczo jestem za jakością zdjęć, niż za ilością. W zależności od wielkości albumu, który wybierzecie może ich być około 60-80 (reportaż ślubny + plener). W ten sposób wasz album będzie się oglądało z przyjemnością.

W dniu ślubu robię masę zdjęć, dlatego te, których nie wybiorę do albumu, a po selekcji jest ich zazwyczaj około 150-250 zdjęć, które dostajecie na nośniku w pełnej rozdzielczości. Zawsze oddaje więcej zdjęć, więc możecie być spokojni.